Hlavní obsah
Občerstvení, kde se lidé přiotrávili jídlem. Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Za otravu kebabem v Hradci Králové padla čtvrtmilionová pokuta

Provozovatel bistra v centru Hradce Králové, ve kterém se začátkem června přiotrávily kebabem desítky lidí, dostal od hygieniků pokutu 250 tisíc korun. Rozhodnutí Krajské hygienické stanice v Hradci Králové je pravomocné. Uvedla to ve čtvrtek Česká televize. Po požití kuřecího kebabu se zeleninou onemocnělo 81 lidí. Z nich 57 skončilo v hradecké fakultní nemocnici.

Občerstvení, kde se lidé přiotrávili jídlem. Foto: Ludmila Žlábková, Právo
Za otravu kebabem v Hradci Králové padla čtvrtmilionová pokuta

Provozovatel Vladimir Angelkovik už bistro zavřel a na místě nyní funguje podnik jiného majitele. „Provozovatel bistra od nás dostal pokutu ve výši 250 tisíc korun,” řekla ČT mluvčí hygieniků Veronika Krejčí. Předtím, než na místě začalo fungovat nové bistro, bylo nutné udělat kontrolní stěry. „Vše ale bylo negativní, takže z hygienického hlediska je už provozovna v pořádku,” uvedla.

Otravou se zabývala i policie, která ji vyšetřovala pro podezření ze spáchání přečinu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti. Viníka otravy ale policie nenašla a případ v říjnu odložila. [celá zpráva]

Akutní otravu lidem způsobil zlatý stafylokok produkující střevní jed enterotoxin typu A. „Bakterii zlatého stafylokoka do provozovny zavlekl některý ze zaměstnanců v nějakém drobném kožním defektu,” uvedla v říjnu policie. Z pozitivních výsledků stěrů z ranek na rukou jednotlivých zaměstnanců však podle kriminalistů nešlo zjistit, který ze zaměstnanců ji do prodejny prvotně zanesl a kdo byl kontaminován až druhotně při práci.

Bistro v centru Hradce Králové zavřel v úterý 5. června odpoledne sám provozovatel poté, co v nemocnici přibývalo přiotrávených lidí. Hygienici následně uzavření provozovny potvrdili. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků