Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Alex Švamberk, Novinky

Z vraždy matky a syna je podezřelý exmanžel, byli zastřeleni

Z vraždy 54leté ženy a jejího 34letého syna v Křemži na Českokrumlovsku podezírají policisté 48letého exmanžela mrtvé Andreje Mikolcze. Ve středu dopoledne ho dopadla po oznamovacím telefonátu na linku 158 zásahová jednotka. Soudní pitva prokázala, že byli zastřeleni.

Ilustrační foto Foto: Alex Švamberk, Novinky
Z vraždy matky a syna je podezřelý exmanžel, byli zastřeleni

"Ukrýval se v jednom z českobudějovických penziónů a měl u sebe dvě krátké, nelegálně držené střelné zbraně a náboje. Muž polské národnosti nekladl při zatýkání žádný odpor. Vzhledem k jeho psychickému a fyzickému stavu je v péči lékařů. Zatím ho tedy nemůžeme vyslechnout, abychom se dozvěděli, co se v domě odehrálo," řekl Právu mluvčí jihočeské policie Dušan Klícha.

Matku se synem zasáhlo pět střel, každému z nich dvě kulky mířily na hlavu. Těla matky a jejího syna, kterého žena neměla se zadrženým exmanželem, objevili v úterý v domě na okraji obce policisté. Po muži vyhlásili pátrání.

Motivem vražd mohly být rodinné neshody exmanželů, kteří i po rozvodu bydleli ve stejné domácnosti. "Jejich hádku řešila už před rozvodem i přestupková komise, když ženě vyhrožoval, že jestli se rozvedou, ublíží jejímu synovi," sdělil Právu jeden z místních obyvatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků