Hlavní obsah
 

Z karlovarské prodejny zmizel briliantový prsten za 1,5 miliónu, policie hledá pár cizinců

Karlovarští kriminalisté pátrají po 35 až 45letém muži a zhruba stejně staré ženě cizí národnosti, kteří jsou podezřelí, že ve středu po poledni společně ukradli v jedné z karlovarských prodejen klenotů briliantový prsten v hodnotě 1,5 miliónu korun.

 
Z karlovarské prodejny zmizel briliantový prsten za 1,5 miliónu, policie hledá pár cizinců

Do prodejny hledaná dvojice vešla společně hodinu po poledni, přičemž žena si nechala od prodavačky ukázat drahé prsteny. „Muž využil nepozornosti další prodavačky a z výkladní skříně vyndal zlatý prsten osázený brilianty ve chvíli, kdy prodavačce prstem ukazoval jiný prsten. Poté si jej strčil do kapsy u kalhot. Následně oba z prodejny odešli,“ popisovala mluvčí karlovarské krajské policie Kateřina Böhmová.

Podezřelý z krádeže

Foto: Policie ČR

Oba cizinci do prodejny vstoupili téhož dne již podruhé, protože deset minut před tím tentýž muž v obchodě projevil zájem o jiné prsteny, takže si mohl před krádeží obchod dobře prohlédnout. „Majitel obchodu v odpoledních hodinách zjistil, že jeden prsten ve vitríně chybí. Škoda na prstenu je předběžně vyčíslena na částku přesahující 1,5 miliónu korun,“ podotkla mluvčí policie.

Odcizený prsten. Fotografie v nejlepší dostupné kvalitě.

Foto: Policie ČR

Hledaný muž je vysoké silnější postavy, tmavší pleti, nosí upravený plnovous a má prořídlé tmavé vlasy. Na sobě měl světlou košili s dlouhým rukávem, světle hnědé kalhoty, černé společenské boty. Žena je menší střední postavy, má černé delší vlasy a je tmavší pleti. Na sobě měla černé šaty, černé legíny, světlý svetr a černé boty.

„V případě, že muže a ženu poznáváte nebo máte jakékoli bližší informace k jejich pohybu a pobytu, volejte prosím na linku 158,“ uzavřela Böhmová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků