Hlavní obsah

Výbuch plynu v Sokolovské uhelné popálil dva muže

Dva muži byli v pátek popáleni při výbuchu ve zpracovatelském závodě Sokolovské uhelné ve Vřesové na Sokolovsku. V závodě zřejmě vybuchl zbytek plynu. Rozsah zranění obou popálených ani přesná příčina výbuchu zatím nejsou známy. Při výbuchu unikl čpavek.

Výbuch plynu v Sokolovské uhelné popálil dva muže

Zranění muži byli převezeni do nemocnice. "Byla to obrovská rána," uvedl pro Právo jeden ze svědků události. Další řekl, že v jednu chvíli z místa utíkali i sami hasiči. Řada zaměstnanců byla evakuována z jídelny, když byli na obědě.

"Nevěděli jsme, co se děje, stáli jsme pak na parkovišti přes silnici," uvedla další svědkyně. K výbuchu došlo kolem desáté hodiny dopoledne. V té době tam probíhaly údržbářské práce.

"Zranění utrpěli poranění v horní části těla. Vrtulník letecké záchranné služby z Plzně je tranportoval na popáleninové centrum do pražské nemocnice na Vinohradech," uvedl pro Novinky mluvčí karlovarské záchranné služby Lukáš Hutta.

Exploze v technologických zařízeních kombinátu Rectisol vymrštila asi dvoutunový poklop, který spadl na střechu sousedního objektu. Právě pod ní vede potrubí se čpavkem.

Podle mluvčího krajských hasičů Františka Petra unikl v areálu asi kubík čpavku. Nedostal se ale ven, hasiči ho zkrápěli.

Na místě události zasahuje pět jednotek profesionálních hasičů z Karlových Varů, Sokolova a Chebu, dále podnikoví hasiči Sokolovské uhelné a dobrovolní hasiči z Chodova.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků