Hlavní obsah

Vrchní soud potvrdil recidivistovi dvacetiletý trest

Vrchní soud v Praze potvrdil ve středu červnový rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, který uložil šestatřicetiletému recidivistovi Martinovi Bláhovi výjimečný dvacetiletý trest za pokus o vraždu, loupež a krádež na útěku z vězení. Bláha pobodal muže obsluhujícího v herně v Terezíně na Ústecku a z pokladny sebral padesát tisíc korun.

Vrchní soud potvrdil recidivistovi dvacetiletý trest

Odvolání obžalovaného se jako nedůvodné zamítá, řekl předseda senátu Jiří Lněnička. Podle něj nelze trest považovat za nepřiměřeně přísný, protože možnost nápravy je u Bláhy velmi špatná a minulé tresty na něj neměly žádný výchovný účinek.

"Že se jedná o nebezpečného recidivistu, je evidentní," doplnil Lněnička. Bláhova agresivita se podle něj navíc zvyšuje.

Loni koncem července se Bláha nevrátil po čtyřdenní propustce do vězení v Bělušicích. Začal krást, aby získal peníze. Obral svého známého a přepadl prodavačku ve večerce. V polovině srpna pak podle soudu zaútočil v Terezíně na barmana.

Recidivista z Roudnice nad Labem nejdříve muže vylákal na toaletu a tam ho bodl nožem do břicha. Po nedlouhé rvačce ho těžce zraněného nechal ležet a šel k pokladně, odkud sebral peníze. Poté, co odešel, se barmanovi podařilo zatelefonovat známému, který přivolal záchrannou službu. Lékaři muže vyléčili.

Bláha byl v minulosti již devětkrát odsouzen.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků