Hlavní obsah

Vietnamský trhovec bodl celníka do krku

K vážnému incidentu došlo ve čtvrtek dopoledne na vietnamské tržnici ve Vojtanově na Chebsku. Při běžné kontrole byl ve službě pobodán celník, který byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice.

Vietnamský trhovec bodl celníka do krku

"Stav napadeného celníka je velmi vážný. V současné době je operován," řekla právu tisková mluvčí Ředitelství celní správy v Plzni Jitka Blahutová.

Záchranáři na místo ihned vyslali dvě sanitky, na místě zasahovali dva lékaři. Muž, ročník 1975, utrpěl bodné rány v oblasti břicha a krku.

"Do nemocnice byl rovněž převezen muž vietnamské národnosti," upřesnil Právu mluvčí karlovarské záchranky Lukáš Hutta.

Brutální čin na místě na místě vyšetřuje policie. "Cizinec utrpěl zranění v rámci celníkovy nutné sebeobrany," upřesnila na místě Právu tisková mluvčí chebské policie Martina Hrušková.

V Česku se událo již několik nebezpečných střetů mezi celníky a prodejci na tržnicích. V květnu 2000 na tržišti v Železné Rudě například napadli sečnou zbraní dva vietnamští obchodníci dva celníky. Ti utrpěli zranění a museli být ošetřeni.

Incident vznikl také v tržnici Lipový Dvůr v Aši v listopadu 2004, kdy trhovci napadli a zranili pracovnici celní správy, která chtěla kontrolovat stánek. V srpnu 2005 napadlo pět trhovců při kontrole na tržišti Dragoun v Chebu dva celníky. Jednomu poranili krk a žebra.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků