Hlavní obsah
Větev nejprve prorazila čelní sklo. Foto: Policie ČR

Větev pronikla autem na Orlickoústecku jako projektil

Neobvyklou nehodu řešili tento týden dopravní policisté na Orlickoústecku. Osmapadesátiletý řidič jim vylíčil, že když projížděl po silnici lemované stromy, padající větev mu prorazila čelní sklo a propíchla i sedadlo spolujezdce. Nehoda se obešla bez zranění, škoda na vozidle značky Opel byla vyčíslena na dvacet tisíc korun.

Větev nejprve prorazila čelní sklo. Foto: Policie ČR
Větev pronikla autem na Orlickoústecku jako projektil

K nehodě na silnici II/315 mezi Kerharticemi a Hrádkem mělo dojít v úterý odpoledne, ale policistům ji řidič oznámil až ve čtvrtek. Podle policistů muž nahlásil nehodu se zpožděním proto, že si myslel, že pojišťovna nebude vyžadovat protokol od policie.

„Řidič měl podle svého vyjádření projíždět po rovném úseku komunikace v místě, které je lemováno vzrostlými stromy, a padající větev jednoho z nich mu prorazila čelní sklo i sedadlo spolujezdce,” sdělil mluvčí policie Ondřej Zeman.

Nakonec se větev zasekla v sedadle spolujezdce

Foto: Policie ČR

„Následky této události mohly být fatální, pokud by ve vozidle necestoval tentokrát sám,“ připustil mluvčí.

Zmiňovaná silnice, která spojuje Ústí nad Orlicí a Choceň, prochází hlubokými smíšenými lesy podél řeky Orlice.

Část této komunikace prošla v posledních dvou letech v serpentinách kolem Hrádku rekonstrukcí. Ale pády stromů nebo větví tady podle informace hasičského dispečinku nejsou v zimě po sněžení nebo při vichřicích ničím výjimečným.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků