Hlavní obsah

V pražském paláci Žofín hořelo, škoda se pohybuje ve stovkách tisíc

Ve středu večer hořely v podzemních prostorách pražského paláce Žofín na Slovanském ostrově kabely v rozvodné skříni. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Požár se povedlo dostat pod kontrolu. Rozsah škod se pohybuje v řádu stovek tisíc korun.

V pražském paláci Žofín hořelo, škoda se pohybuje ve stovkách tisíc

Požár vznikl okolo deváté hodiny večer, zásah si vyžádal jednotky hasičů z centrální, holešovické, krčské a petřínské stanice.

V pražském Žofíně hořelo

Foto: HZS

Hasiči se rozdělili na tři průzkumné týmy a vyhledávali ohnisko požáru. Pátrání jim znesnadňovala členitost podzemních prostor, ale i zplodiny z hoření a prakticky nulová viditelnost.

V pražském Žofíně hořelo

Foto: HZS

Plameny šlehaly z technické místnosti. Požár hasiči zlikvidovali za pomoci hasicího plynu určeného pro požáry pod napětím. Po desáté hodině večer se hasičům podařilo plameny lokalizovat a následovalo ochlazení rozvodů elektroinstalace.

V pražském Žofíně hořelo

Foto: HZS

Vyšetřovatel hasičů poté určil ohnisko požáru. Rozsah škod a příčina vzniku však byly došetřovány až ve čtvrtek dopoledne.

V pražském Žofíně hořelo

Foto: HZS

„Rozsah škod upřesněn nemáme, ale pohybuje se v řádu několika stovek tisíc korun,“ sdělil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. „Příčinou požáru byla závada elektroinstalace,“ dodal.

Novorenesanční palác Žofín pojmenovaný na počest arcivévodkyně Žofie je kulturní památkou. Postaven byl v roce 1837. V roce 1848 se zde konal Slovanský sjezd, jemuž předsedal František Palacký. V současné době je oblíbeným místem pro konání plesů, koncertů, konferencí a dalších společenských akcí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků