Hlavní obsah
Oldřich Dobrý (vpravo) a Dominik Mareš Foto: Petr Hloušek, Právo

Už to není ona, řekli soudu příbuzní ženy, kterou měl znásilnit kadeřník hvězd

Před Městským soudem v Praze ve středu pokračuje hlavní líčení s 38letým známým pražským kadeřníkem Oldřichem Dobrým a 40letým výtvarníkem Dominikem Marešem. Obžaloba oba muže viní z toho, že loni v březnu surově znásilnili 29letou ženu. Soud nyní vyslechl nejbližší příbuzné poškozené ženy.

Oldřich Dobrý (vpravo) a Dominik Mareš Foto: Petr Hloušek, Právo
Už to není ona, řekli soudu příbuzní ženy, kterou měl znásilnit kadeřník hvězd

„Je to jiná bytost, než byla předtím,“ uvedl její otec. Dříve veselou a společenskou dceru popsal jako neurotickou a stále vystrašenou osobnost. „Má pořád strach z těch osob,“ podotkl s tím, že dcera dostala záchvat strachu i v situaci, kdy autem společně projížděli nedaleko pražského bydliště Dobrého.

Otec, 61letý husitský kněz, se o znásilnění dcery dozvěděl se zhruba půlročním zpožděním. Ostatní příbuzní se mu báli případ, jímž se už několik měsíců zabývala policie, vůbec popsat. Prý se obávali, aby pro svou prchlivou povahu nechtěl násilí na dceři sám pomstít.

Dnes jde někam leda s doprovodem. Po Praze vůbec nevychází.
Sestra poškozené

O všem byla naopak od počátku informována o rok mladší sestra poškozené. „Říkala, že ji bili, fackovali, svlékali, osahávali, ukájeli se na ní a strkali jí přirození do úst. Jeden ji prý počůral,“ popsala, co jí bezprostředně po události prozradila sestra.

Také ona je přesvědčena, že prožité trauma mladou ženu trvale zasáhlo. „Změnila životní styl. Dřív chodila ráda do společnosti, to ale téměř skončilo. Dnes jde někam leda s doprovodem. Po Praze vůbec nevychází,“ podotkla sestra poškozené, která dlouhodobě žije v Londýně a domov navštěvuje jen párkrát do roka.

Loňská návštěva měla být překvapením pro otce, který v den údajného znásilnění slavil v Praze 60. narozeniny. Když dcera nedorazila na smluvený oběd, začali se po ní shánět příbuzní, kteří o tajně naplánované návštěvě věděli. Až vpodvečer zavolala sama současnému partnerovi své matky, aby pro ni zajel, ten ji našel zbitou a polonahou na útěku z Marešova domu.

V domě nikdo nic neviděl a neslyšel

Soud vyslechl také několik sousedů z domu v Praze 6, kde k údajnému znásilnění mělo dojít. Výtvarníka Mareše, který zde užíval podkrovní byt, označili za bezproblémového souseda, který rozhodně své okolí neobtěžoval hlučnými večírky. Podle jednatelky společenství vlastníků bytových jednotek pouze občas platil nájemné se zpožděním až po výzvě.

Protože však většina obyvatel domu trávila víkendy mimo Prahu, nikdo nebyl schopen se stoprocentně vyjádřit přímo k nedělnímu dopoledni.

Poškozená totiž měla údajně v počátcích útoku volat o pomoc, pak prý ztratila sílu a násilí se podvolila. Že by zaslechl takové volání, každopádně nikdo z obyvatel domu nepotvrdil. Také policista Vladimír Trčka, který bezprostředně po události v domě prováděl šetření a vyslechl i přátele údajných pachatelů, vypověděl, že Marešova pověst v místě bydliště byla dobrá. „Nikdo nic neviděl,“ uvedl ohledně případného svědectví sousedů z inkriminovaného dne.

„Mareš i Dobrý se rádi baví, chodí do barů. Mareš je rád středem pozornosti, ale nevyvolává přímo potyčky. Dobrý je úplně bezproblémový,“ řekl soudu Trčka, jak své známé popsali jejich kamarádi, když je loni oslovil.

Útok se odehrál po kokainovém večírku

Muži měli mladou ženu znásilnit v noci na 6. března 2011 po bujném večírku s alkoholem a kokainem, který začal v jednom pražském baru. Poškozená tu trávila předvečer otcovy oslavy s kamarádkou, pak se ale přidala k oběma známým, které už znala z dřívějška a jela s nimi do Marešova bytu. Tam ji pak měli spolu s Dobrým nutit k sexu.

Mareš podle žalobkyně poškozenou pořezal nožem na stehnech, Dobrý ji měl při tom držet. Když se přestala bránit, měli jí vkládat svá přirození do úst, a dokonce ji pomočit. Kvůli brutálnímu způsobu provedení a použití zbraně hrozí obžalovaným až dvanáctileté tresty.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků