Hlavní obsah

U Prahy našli barely od kyseliny sírové, podobné se rozlily v neděli na silnici

Policisté našli v úterý v Drastech u Prahy barely od kyseliny sírové. Podobné nádoby vypadly z neznámého vozu v neděli v noci u Odoleny Vody na silnici, která musela být kvůli úniku chemikálie uzavřená až do úterý. Policie viníka hledá.

U Prahy našli barely od kyseliny sírové, podobné se rozlily v neděli na silnici

Policisté zaznamenali únik nebezpečné látky u silážní jámy. „Nacházelo se tam několik barelů od kyseliny sírové a olejové emulze. Tato nebezpečná látka byla zjištěna i v silážní jámě,” uvedla v tiskové zprávě mluvčí policie Eva Hašlová.

„Žádáme veřejnost o pomoc, a to zejména řidiče osobních a nákladních vozidel, kteří mají nainstalované kamerové zařízení a pohybovali se v době od neděle 2. září od 21:00 hodin do pondělí 3. září do 1:00 hodiny ráno v okolí obcí Klecany, Klíčany, Bášť, Zdiby, Panenské Břežany, Odolena Voda a Vodochody, zda by nám tyto záznamy poskytli,” dodala mluvčí.

Hasiči likvidují uniklé látky

Foto: HZS Středočeského kraje, ČTK

Únik kyseliny sírové na silnici řešili hasiči v noci z neděle na pondělí. Podle vyšetřovatelů z auta vypadly dva tisícilitrové barely s nebezpečnými látkami a rozlily se. Uniklo mimo jiné tisíc litrů kyseliny sírové, která poškodila vozovku a dostala se i do půdy. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků