Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Trestance propustili kvůli zdraví, na svobodě hned začal okrádat seniorky

Pořekadlo „starého psa novým kouskům nenaučíš“ bezezbytku platí pro šestašedesátiletého recidivistu, který by v minulosti už několikrát odsouzen pro majetkovou trestnou činnost. Před několika týdny byl z výkonu posledního trestu propuštěn předčasně kvůli zdravotním problémům, ihned jak se dostal na svobodu, začal ale okrádat důvěřivé důchodkyně. Teď už znovu sedí za mřížemi vazební věznice.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Trestance propustili kvůli zdraví, na svobodě hned začal okrádat seniorky

Muž má podle vyšetřovatelů na svědomí devět činů. „Začal ve Znojmě, kde před obchodním domem oslovil čtyřiaosmdesátiletou ženu. Představil se smyšleným jménem a tvrdil, že spolu pracovali ve stejném podniku. Také předstíral telefonický hovor s vnučkou seniorky ohledně poškozeného výfuku u jejího auta. Starší paní pak muž požádal o půjčení dvanácti tisíc korun právě na zakoupení nového výfuku,“ řekla policejní mluvčí Andrea Straková s tím, že tady muž neuspěl, protože seniorka si věc chtěla u vnučky sama ověřit.

„Přibližně o hodinu později byl bohužel úspěšnější. Pomocí obdobné legendy se mu podařilo vylákat od čtyřiaosmdesátileté ženy šestnáct tisíc korun. Téměř stejný scénář byl i u ostatních případů. Například čtyřiadevadesátiletou ženu z Brna v jejím bydlišti okradl o šest tisíc korun, jinou seniorku oklamal a vylákal od ní dokonce třiadvacet tisíc korun. Celková škoda se vyšplhala přes sto tisíc korun,“ dodala Straková.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podvodník má teď na krku obvinění pro podvod a porušování domovní svobody. Za to mu hrozí až pět let za mřížemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků