Hlavní obsah
 

Stromy padaly jako sirky. Hasiči ukázali, jak jim při bouři Sabine šlo o život

Dobrovolní hasiči z Prostějovska zveřejnili video z pondělního zásahu při bouři Sabine, která tento týden řádila v Česku. Běžné odstraňování stromu ze silnice se poryvem větru změnilo v útěk do bezpečí.

 
Stromy padaly jako sirky. Hasiči ukázali, jak jim při bouři Sabine šlo o život

Video zveřejnili na svém facebooku hasiči z Protivanova a zachycuje celý výjezd s cisternou. Jednotka po příjezdu vyrazila pořezat strom na silnici, aby řidiči mohli pokračovat v cestě. Vtom však do porostu začal foukat silný poryv větru, který rozhýbal další smrky.

Hasiči se zdviženými hlavami s obavami sledovali vývoj, řidič cisterny se pomalu dal na ústup. Sotva strom dořezali a odešli stranou, začaly smrky padat jako sirky. Několik z nich spadlo do míst, kde hasiči ještě před několika minutami pracovali.

V popisku k videu hasiči uvedli, že právě takové zásahy jsou jedny z nejrizikovějších. „Jenom technická pomoc. Pořezat strom umí každej druhej. To napadne hodně lidí, když nás vidí vyjíždět na výjezd ve větru. Co bude následovat, to už si moc lidí neuvědomí.... Příroda je prostě mocná. Štěstí? Náhoda? Vyšší moc?“ napsali hasiči.

JSDH Protivanov - Sabina nás zdraví

Jenom technická pomoc.. Pořezat strom umí každej druhej.. To napadne hodně lidí, když nás vidí vyjíždět na výjezd ve větru.. Že jsou to ale vůbec pro nás nejrizikovější zásahy, kde se pohybujeme v hodně nebezpečném prostředí, kde ani nemůžeme ovlivnit, co bude následovat, to už si moc lidí neuvědomí.... Příroda je prostě mocná.. Štěstí? Náhoda? Vyšší moc? Tady hrály roli i zkušenosti a rozvaha, ale náš Anděl strážný se určitě dost zapotil, aby Sabinu udržel na uzdě, dokud nebudeme v bezpečí..

Zveřejnil(a) Hasiči Protivanov dne Středa 12. února 2020
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků