Hlavní obsah

Spor o otázku z Milionáře má řešit italský odborník

Pražský městský soud chce prostudovat expertízu italského odborníka, která se vztahuje ke sporu TV Nova a Karla Lupoměského. Ten tvrdí, že v soutěži Kdo chce být milionářem? odpověděl správně a přesto nedostal 1,25 miliónu, ale pouze 320 tisíc korun.

Spor o otázku z Milionáře má řešit italský odborník

Karel Lupoměský měl podle Obvodního soudu pro Prahu 1 dostat odškodné už začátkem roku, ale protistrana se odvolala. Městský soud zatím nerozhodl. Jedná se o mimořádně zamotaný odborný spor o termín centurie.

"Jak se ve starořímském vojsku jmenoval oddíl o 120 až 150 mužích?" zněla otázka, na kterou soutěžící Karel Lupoměský odpověděl "centurie" skrývající se pod možností B. Počítač ji však neuznal a vybral odpověď C, tedy "manipul". Lupoměský tak ztratil možnost postoupit na jedenáctou otázku za 640 tisíc korun a dostat se na další stupínek. O správnosti své odpovědi však byl přesvědčen, proto se obrátil na soud.

Advokát: italský odborník jen zdržuje

Již loni v červenci poukázala žalující strana na fakt, že odpověď na otázku může být sporná. Odpovědí je totiž možných více, nikoliv jediná. V červencovém jednání svědčil historik Václav Marek, který sice připustil, že nejsprávnější odpovědí by byl manipul, se správností by však váhal. Podle něj by měl na otázku odpovědět specialista na římské právo. Ten se však v České republice dlouho hledal.

TV Nova nyní přišla s italským expertem, ale Lupoměského advokát prohlásil, že je to zdržovací taktika. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků