Hlavní obsah
Michael Teňák půjde na 7 let do vězení.Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Soud únosci snížil trest

Vrchní soud o 1,5 roku snížil trest Michalu Teňákovi, který spolu se dvěma kamarády unesl podnikatele Jana Š. a jeho dceru. Snížení trestu na 7 let soud oddůvodnil tím, že Teňák výrazně přispěl k odhalení skupiny pachatelů únosu dcery podnikatele. Jeho komplicové Roman Dziwisz a Tomáš Krásný si mají odpykat 9,5 roku a 10,5 roku.

Michael Teňák půjde na 7 let do vězení.Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Soud únosci snížil trest

Michaela Teňáka si najal podnikatel Michal Orlíček. Jan Š. mu prý dlužil téměř šest miliónů korun za provedené stavební práce a veškeré "zákonné postupy", jak vymoci pohledávku, už selhaly. Orlíček předal Teňákovi zálohu ve výši 150 tisíc korun a za úspěšné provedení plánu mu slíbil třicetiprocentní odměnu, tedy 1,8 miliónu.

Teňák se obrátil na své známé, kuchaře Romana Dziwisze a dělníka Tomáše Krásného a společně naplánovali únos. Oblékli se do falešných uniforem policistů a 10. září loňského roku zastavili poblíž obce Nehvizdy u Prahy Janovu Škodu Octavii.

Podnikatel právě vezl svou tříletou dcerku Barborku ze školky domů. Jana vytáhli z auta, přetáhli mu přes hlavu kuklu, zmlátili ho a píchli mu sedativa. Také holčičce přes hlavu stáhli kapucu.

Dítě mělo celou dobu kuklu na hlavě

Pak je vlastním peugotem odvezli do Teňákovy chaty na Tachovsku, odkud musel podnikatel zavolat své ženě, aby do druhého dne připravila peníze. Jana pak pustili, holčičku si ponechali jako rukojmí, dokud nezaplatí. Teprve když se tak stalo, Barborku vysadili na dálnici u McDonaldu v obci Rudná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků