Hlavní obsah
Roman Janoušek u Vrchního soudu v Praze Foto: Milan Malíček, Právo

Soud přerušil Janouškovi výkon trestu

Krajský soud v Brně na půl roku přerušil výkon trestu kontroverznímu podnikateli Romanu Janouškovi, který si má odpykat celkem 4,5 roku vězení. Informovala o tom ve čtvrtek Česká televize. Komise vězeňské služby navrhla již v květnu roční přerušení trestu.

Roman Janoušek u Vrchního soudu v Praze Foto: Milan Malíček, Právo
Soud přerušil Janouškovi výkon trestu

Janoušek do vězení nastoupil 18. listopadu 2014. Několikrát žádal o podmínečné propuštění a o odklad výkonu trestu. Ze zdravotních důvodů se chtěl dostat z vězení již v listopadu loňského roku. Soud mu to ale zamítl.

Letos v únoru se pak dostal na svobodu kvůli operaci hlavy. Trest mu na 30 dní nejprve přerušil ředitel věznice v Bohunicích Dušan Gáč, protože vězeňští lékaři nebyli schopni odsouzenému poskytnout náležitou zdravotní péči. Krajský soud v Brně jeho rozhodnutí potvrdil a podnikatel dostal propustku na dva měsíce.

Nyní soud vyhověl návrhu komise vězeňské služby a Janoušek zůstane mimo věznici půl roku.

Soud se nevyjadřuje

Propustka, o jejíž prodloužení Janoušek žádal, vypršela 9. května. Zda byl odsouzený od té doby ve vězení, nebo byl na svobodě, není jasné. „Již několikrát jsme avizovali, že se k dané věci nebudeme vyjadřovat. Což stále platí,“ řekla Novinkám mluvčí krajského soudu Simona Tesařová.

Podle ČTK Janoušek momentálně ve vězení není. „My máme pouze informaci od soudu, že v termínu, kdy měl nastoupit, nenastoupí," řekla k tomu mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová.

Janoušek srazil v roce 2012 v Praze řidičku, která s ním chtěla řešit předchozí kolizi, a z místa ujel. Pražský městský soud mu původně uložil tříleté vězení, odvolací vrchní soud trest zpřísnil na 4,5 roku.

Související téma:

Lobbista Roman Janoušek

Foto: Aleš Pospíšil, ČTK

Verdikt loni potvrdil Nejvyšší soud. Janoušek podal ústavní stížnost, o které zatím není rozhodnuto.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků