Hlavní obsah

Soud poslal do vazby Kajínkova synovce, který měl pobodat muže a dítě

Soud poslal do vazby šestatřicetiletého muže, který ve středu v Prachovicích na Chrudimsku napadl nožem o šest let staršího člověka a dvouletého chlapce. Dítěti způsobil vážné bodnořezné poranění krku. Muže, který se útočníkovi snažil v napadání zabránit, vážné zranil na hrudníku. Policie útočníka obvinila z pokusu o vraždu.

Soud poslal do vazby Kajínkova synovce, který měl pobodat muže a dítě

"Muž byl v minulosti léčen pro psychické problémy, v bytě své matky začal fyzicky napadat další podnájemníky bytu včetně nezletilých dětí," uvedl mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Oba zranění byli v ohrožení života a museli se podrobit urgentním lékařským zákrokům.

Obviněný muž se u výslechu odmítl k věci vyjádřit. Za napadení mu hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Podle televize Prima, která na událost upozornila, v Prachovicích útočil synovec Jiřího Kajínka, odsouzeného za vraždu a po letech vězení propuštěného na základě milosti prezidenta Miloše Zemana. Jiří Kajínek z Prachovic pochází.

„Přišel polonahý, že ho honí čerti a ať mu pomůžu. Že mu někdo říkal, že má skočit z okna. Takže otevřel okno a nakonec slezl po hromosvodu přes pole do vedlejší vesnice. Tam se zahrabal ve stodole, aby ho čerti nedohonili. Bylo mi řečeno, že musíme počkat, až někomu ublíží, a pak se může něco ze zákona dělat,“ řekla televizi matka útočníka.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků