Hlavní obsah

Soud osvobodil mladíka z CzechTeku, jenž prý zranil policistu

Jednadvacetiletý Rudolf Sedláček, který měl zranit policistu kamenem při loňské technoparty CzechTek v Mlýnci na Tachovsku, nebude odsouzen. Rozhodl o tom tachovský okresní soud, podle jehož rozsudku se neprokázalo, že by kamenem hodil mladý tanečník. Rozsudek prvoinstančího soudu dosud není pravomocný, státní zástupce se může odvolat.

Soud osvobodil mladíka z CzechTeku, jenž prý zranil policistu

"Jediný důkaz bylo svědectví kolegy zraněného policisty. Ten útočníka viděl jen několik sekund a ztotožnil ho až za půl hodiny. Soud nemůže vyloučit, že se mýlil," řekla soudkyně Michaela Řezníčková.

Několik dalších svědků naopak tvrdilo, že obžalovaný kamenem neházel. Nepoznal ho ani zraněný policista. Uvedl u soudu, že ho tehdy zahlédl jen na chvilku a pořádně mu neviděl do tváře.

Žalobce vinil Sedláčka z toho, že 30. července večer na louce u Mlýnce házel po policistech kameny. Jednoho z nich zasáhl kámen do páteře. Vrtulník ho poté odvezl do nemocnice, muž se ještě měsíc léčil.

Tachovský soud projednává už několikátý případ účastníka technoparty obžalovaného za útok na policisty. Jednoho mladíka soud obžaloby zprostil, proti druhém stíhání zastavil.

Při zásahu na technoparty utrpěly zranění desítky účastníků i policistů. Pět technařů bylo obžalováno z útoku na veřejného činitele. Další kauzy byly posouzeny jako přestupek a předány příslušným úřadům k vyřízení. Mnoho účastníků technoparty obviňuje policisty z brutality. Nikdo z policistů zatím nebyl potrestán.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků