Hlavní obsah

Silnici R10 blokovala tragédie, v BMW uhořely dvě děti

Na silnici R10 u obce Kosmonosy na Mladoboleslavsku se po poledni odehrála tragická dopravní nehoda. Osobní automobil BMW při ní začal hořet. Podle informací policie ve voze uhořely dvě dívky ve věku deset a čtrnáct let. Jejich příbuzný, který auto řídil, byl vážně popálen, když se snažil dívky z auta vytáhnout. Provoz na Prahu byl zastaven do půl čtvrté odpoledne.

Silnici R10 blokovala tragédie, v BMW uhořely dvě děti

Nehoda byla středočeským záchranářům nahlášena devět minut po poledni. Automobil havaroval před sjezdem na Mladou Boleslav ve směru na Prahu, vůz se po nehodě vzňal.

V autě uhořely dvě děti. Na místě byl také popálený řidič, kterého vrtulník transportoval do nemocnice v Praze na Vinohradech na popáleninové centrum.

Obě dívky byly zřejmě vzdálené příbuzné. "Jaký mezi nimi byl vztah nevíme, dívky rozhodně nebyly sestry, ale nejspíš vzdálenější příbuzné a řidič asi jejich strýc. Všichni byli z Liberecka," řekl mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Řidič popálen na 80 procentech těla

"Záchranáři na místě ošetřili osmatřicetiletého muže. Měl popáleniny přibližně na osmdesáti procentech těla a jeho zdravotní stav byl velmi vážný," uvedla Nina Šeblová ze středočeské záchranné služby.

"Dopravu jsme odkláněli již u Bakova nad Jizerou, přes Mladou Boleslav a zpět na rychlostní silnici. Uzavírka trvala do půl čtvrté," řekl Novinkám Mareš.

Vozidlo sjelo ze silnice z neznámých příčin

Příčinu tragédie policisté zatím neznají. "Asi 500 metrů před sjezdem na průmyslovou zónu automobil z neznámých příčin sjel ze silnice do příkopu," doplnil Mareš.

Na místě zasahovali policisté, profesionální hasiči, záchranáři a z Prahy na místo odletěl také vrtulník letecké záchranné služby. Po nehodě se vytvořila kolona dlouhá několik kilometrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků