Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Seniorka z Českolipska týrala nalezené kočky. Nechala je dusit se v pytli

Divoké kočky, které se zabydlely na zahradě jejího rodinného domku, 74letá žena z Českolipska zpočátku i krmila, pak ji ale omrzely, a tak se rozhodla, že je odchytí a dá do útulku. To ale provedla velmi drastickým způsobem, jedna z koček nepřežila. Žena od minulého týdne čelí obvinění z týrání zvířat.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Seniorka z Českolipska týrala nalezené kočky. Nechala je dusit se v pytli

Na odvozu zvířat do útulku se seniorka dohodla se strážníky, odchyt ale měla zajistit sama. Pověřila tím svého příbuzného, který každou kočku zvlášť umístil do neprodyšného pytle a ten pevně zavázal.

Protože strážníci neměli toho dne na odvoz čas, umístila žena pytle do kůlny, kde je ponechala téměř 24 hodin. „Kočky se v pudu sebezáchovy snažily z pytlů vysvobodit,” popsala mluvčí českolipské policie Ivana Baláková s tím, že se tím zvířata extrémně vysílila a vystresovala a navíc jim docházel kyslík.

Druhý den pak žena předala pytle strážníkům. „Ty už ale silně zapáchaly a kočky v nich nejevily žádné známky života,“ sdělila Baláková.

Dvě koťata se nakonec podařilo zachránit a byla předána útulku, třetí kočka však útrapy nepřežila, podle znaleckého posudku se udusila.

Seniorku policisté obvinili z přečinu týrání zvířat zvlášť surovým a trýznivým způsobem. V případě prokázání viny jí hrozí až tři roky vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků