Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo

Řidič u semaforu zkolaboval, pomohla mu neznámá žena z kolony za ním

Na teplické křižovatce ve čtvrtek dopoledne zachránila neznámá žena život čtyřiapadesátiletému muži, který za volantem při čekání na semaforu prodělal hypoglykemický záchvat, způsobený nízkou hladinou cukru v krvi. Žena pohotově přivolala policisty, kteří poskytli muži první pomoc. Informoval o tom mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo
Řidič u semaforu zkolaboval, pomohla mu neznámá žena z kolony za ním

„Před půl jedenáctou dopoledne se v ulici U Vlastního krbu v Teplicích začala tvořit kolona, protože vozidlo stojící jako první v řadě u semaforu na křižovatce s ulicí Masarykova se nerozjíždělo, ačkoliv se už několikrát rozsvítila „zelená“,“ napsal Vítek v tiskové zprávě.

Když nepomohlo ani troubení aut, šla se řidička, která stála za nehybným autem, podívat, jestli je muž v pořádku. Řidič Škody Octavie ale nereagoval, žena proto zavolala na policejní hlídku, která právě projížděla kolem.

Ta se k muži dostala, až když rozbila zadní malé okénko, protože muž byl v autě zamčený. Policistům se podařilo řidiče z auta vytáhnout a podle telefonických pokynů záchranářů mu poskytli první pomoc. Neznámá zachránkyně mezitím pokračovala dále ve své cestě.

V zavolané záchrance pak lékaři muže stabilizovali a odvezli jej na vyšetření.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků