Hlavní obsah

Řidič, který na D11 zemřel po nárazu do neodstraněného billboardu, byl opilý

Policie odložila vyšetřování smrtelné nehody BMW na dálnici D11, která se stala v dubnu. Řidič, který při nehodě zemřel, byl opilý. Řekla v pondělí na dotaz Novinek mluvčí policie Eva Hašlová. Billboard byl několik dní po nehodě odstraněn, u dálnice ve chvíli havárie už dávno neměl co dělat.

Řidič, který na D11 zemřel po nárazu do neodstraněného billboardu, byl opilý

„Policisté po provedeném šetření odložili případ dopravní nehody na dálnici D11. Za bezprostřední příčinu nehody je považován stav řidiče vozidla. Z šetření vyplynulo, že řidič vozidla řídil pod vlivem alkoholu, tedy ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorového vozidla,“ informovala Hašlová s tím, že další informace policie zveřejňovat nebude.

Nehoda se stala 7. dubna kolem čtvrté hodiny ráno na desátém kilometru směrem z Prahy na Hradec Králové. Řidičův vůz BMW vyjel z vozovky, narazil do sloupu billboardu s českou vlajkou, odrazil se od něj, několikrát se přetočil a nakonec skončil v příkopu. Řidič vyletěl z auta, nehodu nepřežil.

Billboard u dálnice D11 měl podíl na smrti řidiče.

Foto: Novinky

BMW u dálnice narazilo do billboardu, který tam už více než půl roku neměl být. Podle zákona totiž měly všechny reklamní cedule zmizet z takzvaného ochranného pásma dálnic a silnic první třídy do loňského 1. září. Vlastníkům billboardů hrozí za nerespektování zákona pokuta 200 tisíc, majitelům pozemků až 300 tisíc korun.

Při nehodě na dálnici D11 zemřel řidič.

Foto: Novinky

Tento konkrétní billboard byl nicméně tři dny po nehodě odstraněn. Podle tehdejšího vyjádření mluvčího Ředitelství silnic a dálnice Jana Rýdla to však neudělali silničáři. Pravděpodobně tak učinila firma, které tabule patřila, a to společnost Czech Outdoor ze skupiny Big Board. [celá zpráva]

Silničáři se snaží billboardy od silnic a dálnice odstraňovat, ale reklamní tabule řidiči mohou stále potkávat. ŘSD v minulosti uvádělo, že má málo zaměstnanců. Pomoc mu následně nabídli motorkáři, ale byli odmítnuti. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků