Hlavní obsah

Prošel kolem a najednou zaútočil. Policie hledá násilníka, který rozbil muži hlavu

Pražská policie pátrá po neznámém útočníkovi, který je podezřelý, že v Praze vážně zranil muže u vchodu do domu. Násilník se na něj údajně vrhnul s dlažební kostkou zničehonic. Poškozeného se rovněž pokusil okrást a pak zmizel neznámo kam. Odchod z místa činu zaznamenala bezpečnostní kamera.

Prošel kolem a najednou zaútočil. Policie hledá násilníka, který rozbil muži hlavu

Napadený muž policii uvedl, že šel kolem půl čtvrté ráno na cigaretu ven před vchod. Podezřelý prošel kolem něj, najednou se ale vrátil a najednou zaútočil.

„Strhnul mě na zem a začal mě bít čím dál víc, dokud na něj nezačali křičet sousedé, když jsem křičel o pomoc. Vůbec to nechápu, nebyl zde ani náznak, že by něco chtěl,“ sdělil Novinkám muž, který si přál zůstat v anonymitě.

Muž podezřelý z napadení

Foto: Policie ČR

Pachatel se ale podle něj zajímal také o peněženku, kterou prohledal. „Neměl jsem ale u sebe žádnou hotovost,“ uvedl napadený, který skončil s celkem 40 centimetry stehů na hlavě, naraženými žebry a kotníkem v nemocnici.

Až desetileté vězení

„Hodně špatně se mi o tom mluví, do teď je mi z toho špatně, klepu se, nechci venku chodit sám, mám vždy doprovod,“ popsal muž.

Mluvčí policie Tomáš Hulan uvedl, že kriminalisté případ vyšetřují jako pokus o těžké ublížení na zdraví, za který hrozí až deset let vězení.

„Jelikož se dosud provedeným prošetřováním nepodařilo vypátrat a zadržet pachatele, obracíme se nyní na širokou veřejnost. Prosíme každého, kdo muže na záběrech bezpečnostních kamer poznal, nechť se ozve na linku 158,“ dodal Hulan.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků