Hlavní obsah
Obžalovaný Tomáš Sajdok u ostravského krajského soudu Foto: Aleš Honus, Právo

Prosázel svému zaměstnavateli 25 milionů, odsedí si 5,5 roku

Za gigantickou zpronevěru peněz z trezoru, jehož obsah měl hlídat, si Tomáš Sajdok odsedí pět a půl roku. Jak ve čtvrtek informovala mluvčí Krajského soudu v Ostravě Klára Krystynová, rozsudek je již pravomocný, nikdo se neodvolal.

Obžalovaný Tomáš Sajdok u ostravského krajského soudu Foto: Aleš Honus, Právo
Prosázel svému zaměstnavateli 25 milionů, odsedí si 5,5 roku

„Součástí trestu je také povinnost náhrady škody ve výši 23,9 milionu korun. Ve zbytku nároku byla poškozená firma odkázána na občanskoprávní řízení,“ uvedla mluvčí.

Obžalovaného soud uznal vinným ze zločinu zpronevěry a potvrdil tak názor obžaloby. Muž se ke svému jednání přiznal a tvrdil, že všechny peníze, které během dvou let vybral z firemního trezoru, prosázel v sázkových kancelářích. Dodnes firmě nevrátil ani korunu, protože nemá z čeho.

Jak stálo v obžalobě, chybějící částky Sajdok maskoval úpravami účetních výkazů, což mu procházelo téměř dva roky, než byl případ na sklonku minulého roku odhalen.

Varování hráčům

Vzhledem k tomu, jak se ke svému obvinění staví, nebyl Sajdok ve vazbě a byl vyšetřován na svobodě. U soudu řekl, že je mu všechno líto a byl by rád, kdyby jeho případ posloužil jako varování všem dalším hazardním hráčům.

„Byla to chyba. Prostě dali důvěru nesprávnému člověku, lituji toho,“ řekl. Všechny peníze podle svých slov prosázel „Nemám z toho ani korunu,“ řekl. Znalecké posudky neprokázaly, že by byl Sajdok chorobným gamblerem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků