Hlavní obsah
U nehody v Bílé zasahovali i hasiči. Foto: HZS MSK

Při nehodě v Beskydech se zranilo sedm lidí, z toho čtyři děti

Tři dospělí muži a čtyři děti ve věku od tří do 13 let se zranili při nehodě, která se stala v sobotu odpoledne v katastru obce Bílá v Beskydech. Při srážce dvou automobilů zasahovali kromě záchranářů i hasiči.

U nehody v Bílé zasahovali i hasiči. Foto: HZS MSK
Při nehodě v Beskydech se zranilo sedm lidí, z toho čtyři děti

Jak uvedl mluvčí záchranky, původně bylo při nehodě, která se stala nedaleko hraničního přechodu se Slovenskem, nahlášeno pět zranění, nakonec bylo ošetřeno sedm lidí. „Všichni pacienti byli při vědomí a v kontaktu se záchranáři.

Utrpěli většinou středně těžká zranění – ponejvíce zad a páteře, též pánve, hlavy a v jednom případě zasahující lékař vyslovil podezření na otřes mozku. Závažnější se jevil stav dvanáctileté dívky s poraněním páteře.

Ta byla vrtulníkem po ošetření přepravena do ostravské fakultní nemocnice. Ostatních šest postižených bylo sanitními vozy transportováno na úrazovou ambulanci nebo urgentní příjem nemocnice ve Frýdku-Místku,“ uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Jeden z automobilů po nehodě

Foto: HZS MSK

U nehody zasahovali také hasiči. „Hasiči spolupracovali se zdravotníky při ošetřování zraněných a jejich transportu do sanitek a vrtulníku. Zároveň vysokotlakým proudem zlikvidovali drobné zahoření jednoho z havarovaných vozidel a odpojili akumulátory. Jeden z automobilů převrátili z boku zpět na kola, sorbentem zasypali uniklé provozní náplně a asistovali odtahové službě s naložením vraků,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Po dobu zásahu byla silnice uzavřena, krátce před půl třetí byl zprůjezdněn jeden jízdní pruh a provoz řízen kyvadlově policisty.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků