Hlavní obsah
Portrét hledaného muže Foto: Policie ČR

Přerovská policie hledá muže, který se obnažuje před ženami

Přerovští policisté hledají muže, který se na různých místech ve městě obnažuje a obtěžuje ženy. Poprvé se takto prezentoval loni v polovině prosince.

Portrét hledaného muže Foto: Policie ČR
Přerovská policie hledá muže, který se obnažuje před ženami

„Pachatel tehdy ve večerních hodinách oslovil 45letou ženu na chodníku v ulici Budovatelů. Nebylo by na tom nic divného, kdyby neměl stáhnuté kalhoty a v rukou nedržel pohlavní úd. Lákal ženu, ať jde za ním,“ řekla Právu přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Překvapená žena muži pohrozila policií a muž utekl.

Další případy se staly 12. ledna. „K prvnímu incidentu došlo v ulici Purkyňova. Když žena procházela kolem domu, vyskočil ze křoví od půl pasu dolů obnažený muž a v ruce držel pohlavní úd. Neustále se k ženě přibližoval, ta zareagovala velmi rychle a pachateli nastříkala do obličeje pepřový sprej," uvedla Zajícová. Ve stejný den se muž ukázal ještě v ulici Petřivalského, kde se obnažoval před další ženou.

Podle popisu se jedná o muže bílé pleti ve věku okolo 50 let.
mluvčí policie

Do třetice podle policie muž vstoupil v ulici Bratrů Hovůrkových do cesty ženě, která tudy procházela se svojí nezletilou dcerou. „Ve stejný den pachatel ještě obtěžoval dvojici mladých dívek taktéž v ulici Budovatelů. Obě děvčata taktéž lákal, aby šla za ním. Poškozené se daly na útěk,“ uvedla Zajícová.

Je pravděpodobné, že si muž obdobně počínal i na jiných místech, ale ženy to neohlásily. „Podle popisu se jedná o muže bílé pleti ve věku okolo 50 let, asi 170 až 180 centimetrů vysoké, zavalité postavy s vystouplým břichem. V obličeji má výraznější vrásky v okolí úst a očí,“ poznamenala mluvčí.

Policie nabádá ženy, aby v případě jakéhokoliv kontaktu s tímto mužem volaly na bezplatnou linku 158 nebo událost nahlásily na policejní služebně. „Také informace vedoucí ke ztotožnění pachatele je možné sdělit na lince 158,“ dodala Zajícová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků