Hlavní obsah
 

Policisté při honičce vytvořili na silnici zátaras, řidič tři z nich zranil

Tři policisté utrpěli zranění ve čtvrtek ráno na Plzeňsku, když se svým autem vytvořili zátaras kvůli ujíždějícímu autu pronásledovanému jinou hlídkou. Řidič měl kradenou SPZ a v autě kanystry s naftou.

 
Policisté při honičce vytvořili na silnici zátaras, řidič tři z nich zranil

Policejní hlídka chtěla kolem 8. hodiny ráno zastavit v Třemošné auto k silniční kontrole. Řidič ovšem nezastavil, kontrole se vyhnul a ujížděl směrem na Kaznějov. Během asi tříkilometrové jízdy na silnici kličkoval, ohrožoval ostatní řidiče a jel rychle.

„V Kaznějově mu jiná hlídka policie vytvořila zátaras, který se snažil řidič objet, a přitom narazil do služebního auta. Následně se ještě pokusil o útěk, ale neúspěšně,“ řekl Právu mluvčí policie Jan Koželuh. V autě byla také spolujezdkyně, kterou policisté rovněž zadrželi.

Pronásledovaný opel narazil do policejního auta

Foto: Patrik Biskup, Právo

Podle mluvčího mělo auto kradené registrační značky a ve voze byly kanystry s naftou.

„Zranilo se celkem pět lidí, z toho čtyři jsme museli převézt do nemocnice. Měli poranění hlavy a končetin,“ uvedla mluvčí záchranářů Lenka Ptáčková. Zranili se tři policisté a dvoučlenná posádka Opelu Corsa.

Policejní mluvčí odpoledne upřesnil, že řidič ujíždějícího vozidla měl pozitivní test na přítomnost pervitinu. „V současné době probíhají úkony trestního řízení,“ doplnil k tomu Koželuh.

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

V únoru policie představila zastavovací pásy, které ale v tomto případě podle vyjádření policistů použít nemohla, protože během krátké chvíle by se na to hlídka nestačila připravit.

BEZ KOMENTÁŘE: Policie představila nové zastavovací pásy

Video: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků