Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Policista nechal peněženku na střeše auta, vzal mu ji celník

Do hledáčku detektivů z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se dostal celník z Tachovska. O víkendu našel venku na zemi ležet peněženku, ve které bylo deset tisíc korun. S jejím vrácením ale příliš nepospíchal. Poctivého ducha v sobě našel, až když zjistil, že ho shání policisté.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Policista nechal peněženku na střeše auta, vzal mu ji celník

„Případ jsme převzali od policie, neboť možným pachatelem by mohl být příslušník ozbrojeného sboru. Zatím prověřujeme všechny okolnosti. Žádné obvinění jsme dosud nesdělili,“ řekla Právu mluvčí GIBS Radka Sandrová.

Podle informací Práva patřila peněženka policistovi. Ten ji zapomněl na střeše svého vozidla poté, co si do ní uložil peníze vybrané z bankomatu. Když chybu zjistil a vrátil se na místo, peněženku už nikde nenašel. Ztrátu nahlásil kolegům, kteří rozjeli pátrání.

Nálezce peněženky odhalily záběry z průmyslové kamery, policisté ještě týž den zjistili jeho totožnost. Muže ale nemohli sehnat, a tak se spojili s jeho příbuznými s tím, aby mu vyřídili, že má kontaktovat policii. Celník pak sám přišel oznámit nález peněženky.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků