Hlavní obsah

Policista na rybách zachránil tonoucího mladíka

Život tonoucímu osmnáctiletému muži zachránil v sobotu policista František Létal. Mladík se topil nedaleko Tvrdonic na Břeclavsku u splavu. Policista byl s dětmi na rybách, když za ním přiběhl chlapec s tím, že se jeho kamarád topí. Rybář hodil tonoucímu lano a vytáhl ho z vody.

Policista na rybách zachránil tonoucího mladíka

Policista použil vlečné lano z auta. To však bylo krátké, tak ho prodloužil drátem. "Chlapec byl zachráněn ještě před příjezdem záchranářů. Boj o jeho život byl ale dramatický. Zpočátku se totiž nedařilo hodit lano tak, aby se jej tonoucí zachytil. Navíc drát praskl," vysvětlil mluvčí jihomoravského cizinecké a pohraniční policie. Hoch je podle něj nyní v pořádku.

Pod Tvrdonickým splavem není velká hloubka, voda ale v tomto místě vytváří vír. Právě do něj se dostal osmnáctiletý chlapec. Proud mu pak podrážel nohy. Nemohl se z něj dostat.

Incident se šťastným koncem se odehrál ve stejný den, kdy při koupání u splavu v Břeclavi zahynul teprve třináctiletý hoch. Hladina se za ním zavřela poté, co v nebezpečném místě skončil do vody. Jeho tělo bylo nalezeno až po dvou dnech. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků