Hlavní obsah

Policista dostal dva roky za ubití opilého řidiče

Krajský soud v Plzni v pátek definitivně uzavřel 13 let starý případ dvou bývalých policistů Jaroslava Krafta a Zdeňka Pihýra obžalovaných z ubití opilého řidiče. Kraftovi (37) udělil dvouletý trest vězení, Pihýr (41) odešel bez trestu.

Policista dostal dva roky za ubití opilého řidiče

Odvolací senát zrušil loňský srpnový rozsudek Okresního soudu Plzeň-město a vynesl vlastní verdikt. Rozsudek je pravomocný.

Expolicisty žalobce vinil z toho, že v listopadu 1994 při kontrole na Rokycansku způsobili opilému řidiči Josefovi Šoltýsovi smrtelná zranění.

Oba muži před soudem stanuli několikrát. Třikrát je okresní soud osvobodil, protože se nepodařilo prokázat, kdo z nich za zranění řidiče může. Krajský soud vždy verdikt zrušil.

První odsuzující rozhodnutí padlo v srpnu 2007. Krafta poslal soud do vězení na tři roky za to, že Šoltýse nejméně dvakrát silně udeřil do břicha. Průlom do případu vnesl upřesňující výslech soudního znalce.

Ten určil, že silné rány do břicha utrpěl Šoltýs při převozu na služebnu. Do té doby se hovořilo spíše o tom, že muž byl zbit o nějakou dobu dříve, už při zatýkání na hrázi rybníka. Okresní soud vyšel ze znaleckého posudku a protože na zadním sedadle vedle Šoltýse seděl Kraft, potrestal jeho.

Případ se stal v listopadu 1994 v Těškově na Rokycansku. Kraft s Pihýrem tam chtěli zastavit auto, které řídil opilý Šoltýs. Ten se jim snažil ujet. Nakonec zastavil na hrázi rybníka. Když vystoupil, strhla se mezi ním a policisty potyčka. Policisté ho nakonec přemohli a odvezli na služebnu. Pak ho chtěli převézt na odběr krve. Šoltýs ale skončil v nemocnici, kde po několika hodinách zemřel.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků