Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Policie zadržela pět obchodníků s extází a marihuanou

Pětičlenný gang obchodníků s drogami zadrželi čeští a slovenští policisté. Skupina mezi oběma státy prodávala exzázi a marihuanu. Ze Slovenska například dovezli pět tisíc tablet extáze a naopak z Česka tam vyvezli šestatřicet kilogramů marihuany. Uvedla to mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Policie zadržela pět obchodníků s extází a marihuanou

Tři lidé, kteří byli zadrženi v Česku, byli obviněni z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a v případě odsouzení jim za to hrozí mezi deseti až 18 lety vězení. Zbývající dva podezřelí jsou stíháni na Slovensku.

Podle policie skupina vyvážela z Česka na Slovensko marihuanu s vysokým obsahem THC. Vedle toho prý ve velkém nakupovala na Slovensku velmi kvalitní tablety extáze, které pak buď osobně, nebo za pomoci kurýra dovážela do Česka.

Tablety, distribuované těmito podezřelými, byly hlavním zdrojem pro odběratele této drogy v Jihomoravském kraji, doplnila mluvčí. Připomněla, že extáze se nejčastěji objevuje v podobě tablet s vylisovaným logem, méně často jako kapsle, bílý prášek nebo roztok. Účinky této drogy jsou vzhledem k měnícímu se složení chemikálií při její výrobě, a tedy účinné látce obsažené v tabletách ale nevyzpytatelné.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků