Hlavní obsah
Havarovaný trolejbus v Otrokovicích. Foto: HZS Zlínského kraje

Policie vyšetřuje trolejbus na sloupu v Otrokovicích jako obecné ohrožení

Policisté vyšetřují úterní nehodu trolejbusu v Otrokovicích na Zlínsku, při které bylo zraněno 13 lidí, jako trestný čin obecného ohrožení. Kloubový trolejbus ze zatím neznámé příčiny najel na sloup trakčního vedení, přední část vozu zůstala ve vzduchu. Policie už zná totožnost 22 cestujících z trolejbusu.

Havarovaný trolejbus v Otrokovicích. Foto: HZS Zlínského kraje
Policie vyšetřuje trolejbus na sloupu v Otrokovicích jako obecné ohrožení

Přesný počet lidí jedoucích v trolejbusu v okamžiku nehody není znám. „Chtěli bychom proto vyzvat ostatní pasažéry, kteří cestovali v inkriminovaný čas trolejbusem číslo 6, aby se ozvali na linku 158. Nemůžeme vyloučit, že se někteří zranění z trolejbusu dostaví k lékařskému ošetření později, tím může dojít k nárůstu počtu zraněných osob,” uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Havarovaný trolejbus v Otrokovicích.

Foto: Romana Stehlíková, MÚ Otrokovice

Nehoda se stala po 11.00. „Kriminalisté zajistili poškozený trolejbus až do doby skončení prověřování případu. V rámci trestního řízení budou zkoumat záznamové zařízení z trolejbusu, aby mohli vyloučit technickou závadu či výrobní vadu trolejbusu a zjistili průběh jízdy a nehodový děj,” uvedla Kozumplíková.

Na místě nehody pomáhali přivolaní záchranáři.

Foto: HZS Zlínského kraje

Příčina nehody není známá, není vyloučena ani zdravotní indispozice šestapadesátiletého řidiče, který se lehce zranil a je v nemocnici. Policie jej vyslechne po jeho propuštění z nemocnice. Nehodu policisté vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti, za které hrozí dva roky až osm let vězení. Škoda byla vyčíslena na více než tři milióny korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků