Hlavní obsah
Ilustrační foto

Policie už stíhá „krále české tantry“ za znásilnění

Několik týdnů poté, co Právo zveřejnilo sérii textů o znepokojivé a kontroverzní praxi nejznámějšího a mediálně nejviditelnějšího samozvaného učitele tantry Richarda Vojíka (42), zahájili policisté v případu „gurua Richarda“ trestní stíhání. Právo má informaci potvrzenou ze čtyř důvěryhodných zdrojů.

Ilustrační foto
Policie už stíhá „krále české tantry“ za znásilnění

Vojíka, který své kurzy „intimity“ pořádá dodnes, vyšetřovatelé stíhají pro trestný čin znásilnění. Jak již Právo psalo v minulosti, masér měl údajně roky zneužívat své klientky. Redaktoři v uplynulých dvou měsících reprodukovali příběhy tří žen, které otevřeně popsaly, jak mělo ke zneužití dojít.

Jedna z žen redakci dokonce poskytla e-mailovou komunikaci, ve které Vojík její výpověď potvrzuje a snaží se přitom své činy omluvit tím, že jej ovládá něco „silného, intuitivního a divokého“, což nazývá „přivtělenou bytostí“.

Nyní má být Vojík stíhán konkrétně v případě údajného zneužití Vladany Augstenové, o kterém Právo informovalo zhruba před měsícem. Žena se rozhodla vyjít z anonymity proto, aby svou otevřeností podpořila další ženy, které s Vojíkem měly podobnou zkušenost a styděly se jít na policii.

Augstenová, sama tantrická masérka, popsala, že ji měl Vojík zneužít zhruba před šesti lety. Stát se tak mělo během individuální tantrické masáže. Ve chvíli totálního ženina odevzdání a důvěry, kterou v něj žena jako v profesionála vkládala, na ní Vojík údajně vykonal soulož.

Podobnou zkušenost z „masáže“ potvrdila i další žena, kterou měl Vojík znásilnit před dvěma lety na statku, kde pravidelně pořádá své kurzy – na nich spolupracuje s obchodní partnerkou Denisou Říha Palečkovou, která měla roky Vojíkovy „excesy“ s klientkami krýt.

Třetí žena vypověděla, že ji guru dostal do jakéhosi transu za pomoci dechového cvičení. Podobného principu, tedy hloubkového dýchání, přitom využíval i mediálně známý guru Jára, zakladatel české ezoterické školy Poetrie. Ten za znásilnění dostal pět a půl roku.

Možné rozšíření

Podle informací Práva by pravděpodobně mělo s postupujícím policejním vyšetřováním dojít k rozšíření Vojíkova stíhání o případy znásilnění dalších žen, které se postupně policistům ozývají.

Jen světově uznávaného zakladatele sexuologické práce s tělem (Sexuological Bodywork), Američana Josepha Kramera, jehož jménem se i přes jeho námitky dvojice Vojík–Palečková stále zaštiťuje, v posledních dvou letech kontaktovalo na osm žen, které si stěžovaly na Vojíkovo nevhodné chování. Kramer se od dvojice českých masérů distancoval.

Sami redaktoři vědí o ještě více než třech obětech Vojíkovy masérské praxe. Případ již loni řešili policisté z Prahy 3, ti ale dospěli k závěru, že se guru ničeho nezákonného nedopustil, a případ smetli ze stolu. Jak ale Právo upozornilo, vyšetřující policista nevyslechl minimálně pět lidí, kteří měli v úmyslu proti Vojíkovi vypovídat a policistu se snažili v této věci všemožně kontaktovat.

Impulzem k „prověřování“ Vojíkovy praxe ze strany redaktorů se stala diskuse na internetu. Případem se od té doby zabývají již půl roku.

Žalobci: Odložení věci bylo správné

Přestože kriminalisté z mravnostního oddělení Krajského ředitelství hlavního města Prahy po článcích publikovaných v Právu zahájili Vojíkovo stíhání, Městské státní zastupitelství má stále za to, že státní zástupkyně, která konání policistů z Prahy 3 dozorovala, nijak nepochybila.

„Státní zástupkyně Městského státního zastupitelství v Praze shledala postup Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3, které akceptovalo postup policejního orgánu stran odložení věci, za správný, neboť ve věci bylo dostatečně zjištěno, že jednáním podezřelého nebyly naplněny znaky skutkové podstaty žádného trestného činu,“ uvedl pro Právo mluvčí Městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

V minulosti policejní mluvčí Jan Daněk rovněž hájil postup policistů, když Právu sdělil, že podle jejich závěrů žena, která na Vojíka podala trestní oznámení a kterou měl znásilnit pomocí dechového cvičení, jak bylo popsáno výše, měla s guruem sex „dobrovolně“.

Tvrzení o nekontaktnosti vyšetřujícího policisty ze strany minimálně pěti osob je podle Daňka „účelové“.

Dárkové poukázky

Ani probíhající trestní stíhání Vojíka s Palečkovou, kteří dlouhodobě odmítají s redaktory mluvit, nebrzdí v tom, aby i nadále pořádali tantrické kurzy a kurzy intimity. Momentálně vede Richard na Váňově statku, kde měl znásilnit jednu z obětí, kurz pro muže „Mužská cesta“. Tam klientům mimo jiné vštěpuje, jak naučit jejich „ženu divoký sex a aby ho sama chtěla“.

Spolu s Palečkovou pořádají na konci roku čtyřdenní kurz spojený se silvestrovskou oslavou pro jednotlivce i páry, „kteří se chtějí naučit používat sexuální energii pro naplňování svého záměru“. Asistentka dvojice redaktorovi rovněž sdělila, že lze zakoupit vánoční dárkový poukaz na kurzy s trestně stíhaným Richardem, který bude možné využít po celý rok 2019.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků