Hlavní obsah

Policie ukončila koncert neonacistů u Prahy

Policisté v noci zasáhli proti účastníkům koncertu příznivců neonacismu, kteří se sešli v Jenči u Prahy. Kvůli podezření z páchání trestné činnosti vyzvali organizátora, aby akci rozpustil. Účastníci se poté rozešli.

Policie ukončila koncert neonacistů u Prahy

"Byla tam páchána trestná činnost. Organizátor dostal výzvu, aby akci ukončil, potom se účastníci rozešli," uvedl středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa. Trestná činnost se podle něj týkala podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Někteří účastníci koncertu údajně hajlovali.

Na soukromé oslavě se v jenečské restauraci sešlo asi 80 lidí. Podle policie je možné, že mezi nimi byli i pravicoví extremisté, kteří v sobotu pochodovali Plzní.

Plzeňská demonstrace neonacistů skončila zhruba po třech hodinách bez incidentů. Pravicoví extremisté, kterých se v Plzni shromáždily podle policie dvě stovky, šli z náměstí Emila Škody u autobusového nádraží na náměstí Republiky, část z nich se pak vrátila zpět. Účast byla o polovinu nižší, než policie očekávala.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků