Hlavní obsah
Kovové části automobilového návěsu byly rozesety desítky metrů od místa neštěstí. Foto: Aleš Fuksa, Právo

Policie obvinila Poláka, který vjel s kamiónem na přejezd přímo před vlak

Zlínští policisté obvinili polského řidiče nákladního auta z trestného činu. Kvůli své unáhlenosti muž způsobil dopravní nehodu, která si vyžádala miliónové škody, když vjel na červenou na přejezd. Do soupravy narazil vlak.

Kovové části automobilového návěsu byly rozesety desítky metrů od místa neštěstí. Foto: Aleš Fuksa, Právo
Policie obvinila Poláka, který vjel s kamiónem na přejezd přímo před vlak

Padesátiletý řidič si ještě ve středu odnesl ze zlínské policie obvinění z trestného činu obecné ohrožení. Jak sám vypověděl, na přejezd vjel v době, kdy svítila světelná i zvuková signalizace. Před ním ještě projela dvě vozidla, další auto zůstalo stát. Řidič se domníval, že má poruchu, proto ho předjel a vjel na železniční přejezd.

„To, že se závory začaly zase zavírat, ho prý překvapilo. Myslel si, že jde o omyl. Z auta vyskočil, ale chtěl prý do něj znovu nasednout a prorazit závoru. Najednou se však ve velké rychlosti v zatáčce objevil vlak a muž stihl jen uskočit od vozu. To mu zachránilo život,“ řekla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Zastávka ve Spytihněvi naštěstí v okamžiku nehody zela prázdnotou.

Foto: Aleš Fuksa, Právo

Rychlík jel ve směru od Otrokovic na Staré Město. Po střetu se nákladní vozidlo roztrhlo a návěs náraz odhodil na nádražní budovu. Rychlík po střetu částečně vykolejil, dechové zkoušky na alkohol byly jak u řidiče, tak i u strojvůdce negativní.

Policisté také předběžně vyčíslili vzniklou škodu na sedm miliónů korun. Při nárazu došlo k vytržení sedaček ve vlaku, rozbití oken a zničeny jsou pražce v délce půl kilometru. Řidiči teď hrozí trest odnětí svobody na tři až osm let.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků