Hlavní obsah
Policisté v ulicích Rumburku Foto: Jaroslav Švehla, Právo

Policie obvinila dalšího z rumburských útočníků

Třetí z hlavních iniciátorů nedělního útoku skupiny Romů na mladíky v Rumburku, 25letý Kamil Cepero, byl ve čtvrtek obviněn z výtržnictví, porušování domovní svobody, ublížení na zdraví a pokusu o těžké ublížení s rasovým podtextem. Tedy ze stejných činů jako jeho dva kolegové zadržení už v neděli. Hrozí mu až 12leté vězení, policisté podali i návrh na jeho vzetí do vazby. Celkem bylo v případu už obviněno sedm lidí.

Policisté v ulicích Rumburku Foto: Jaroslav Švehla, Právo
Policie obvinila dalšího z rumburských útočníků

Kromě Cepera a prvních dvou zadržených byli obviněni další čtyři mladíci ze skupiny zhruba 20 útočníků. „Ti byli obviněni ze stejné trestné činnosti, kromě pokusu o těžké ublížení na zdraví. Tři z nich jsou mladiství,“ řekl Právu děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Cepero byl v celostátním policejním pátrání od pondělí, ve čtvrtek nad ránem se sám přihlásil na policejní stanici v Holicích. Policisté ho okamžitě přepravili na sever Čech. V neděli zadržení dva útočníci skončili ve vazbě, zřejmě tam poputuje i Cepero.

Surový útok skupiny Romů na šest mladíků se odehrál v Rumburku v neděli brzy ráno. Útočníci vybavení kovovými teleskopickými obušky se vraceli z diskotéky a mladíky zbili, i když se před nimi pokusili ukrýt v jednom z domů. Jeden z napadených skončil s řadou podlitin v nemocnici.

Situace ve Šluknovském výběžku se poté vyostřila, bezpečnost začaly hlídat policejní těžkooděnci z Prahy. S místními starosty má ve čtvrtek ve Šluknovském výběžku jednat ministr vnitra Jan Kubice a policejní šéf Petr Lessy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků