Hlavní obsah
Ukradené značky na přání Foto: VIP Taxi Frenštát

Policie dopadla zloděje značek na přání, které zmizely z taxíků skokana Jandy

Policie dopadla zloděje dvou registračních značek na přání, které v únoru zmizely z aut taxislužby ve Frenštátu pod Radhoštěm. Firmu provozuje český reprezentant ve skoku na lyžích Jakub Janda s podnikatelem Lukášem Hilšerem. Pachatelé podle policie značky ukradli, aby se uvolnila pozice na trhu.

Ukradené značky na přání Foto: VIP Taxi Frenštát
Policie dopadla zloděje značek na přání, které zmizely z taxíků skokana Jandy

„V současné době mají sdělené obvinění dva muži ve věku 38 a 23 let. Mladší z nich, několikrát trestně stíhaný, je odcizil na přání staršího. Dostal za ně malý finanční obnos,“ informoval mluvčí policie Petr Gřes.

Podle vyšetřovatelů byly značky odcizeny, aby poškozený dočasně uvolnil pozici na trhu taxislužeb. Osmatřicetiletý muž je obviněn ze spáchání účastenství ve formě organizátorství přečinu krádeže a mladší z přečinu krádeže. Odcizené značky policie nenašla.

Auta bez SPZ

Foto: VIP Taxi Frenštát

Třiadvacetiletý muž ukradl registrační značky VIP TAXI1 a VIP TAXI2 v noci na 17. února. Škoda byla vyčíslena na více než 20 tisíc korun. [celá zpráva]

Spolumajitel taxislužby Lukáš Hilšer v únoru k činu řekl: „V minulých dnech mi přišla SMS s informací, že místní taxikáři se domlouvají, že nám poškodí auta. Jsem si naprosto jistý, že jde o nekalý konkurenční boj.“ Zároveň vypsal odměnu 50 tisíc korun za informace vedoucí k dopadení pachatele.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků