Hlavní obsah
Daniela Krejčová podle rozsudku najala dva muže, aby zbili milence její přítelkyně. Foto: Facebook Daniela Krejčová

Podvody čarodějce prošly, do vězení ji ale dohnala žárlivost

Že z lidí věřící v kouzla vylákala v minulosti více než milión korun ještě Daniele Krejčové prošlo a vyvázla jen s podmínkou. Tentokrát už ji ale vězení nemine, dohnala ji tam žárlivost. Plzeňský soud 34letou ženu ve středu poslal na dva roky za mříže kvůli tomu, že nechala ztlouct milence své přítelkyně.

Daniela Krejčová podle rozsudku najala dva muže, aby zbili milence její přítelkyně. Foto: Facebook Daniela Krejčová
Podvody čarodějce prošly, do vězení ji ale dohnala žárlivost

Krejčová, která se nyní nechal přejmenovat na Krejčí, se prezentovala nadpřirozenými schopnostmi, díky kterým dokáže přičarovat třeba ženicha nebo vyhnat z těla zlé nemoci. Napálila tak desítky klientů, kteří ji požádali o pomoc při řešení svých trablí. Za podvod doslala loni v červnu u Okresního soudu v Mostě tříletou podmínku.

Přísnější trest teď má za ublížení na zdraví. Podle rozsudku najala dva bijce, aby zmlátili 35letého muže, který byl milencem její přítelkyně. To se také v listopadu 2014 stalo přímo v bytě, kde Krejčová se svojí partnerkou bydlela. „Poškozeného mlátili teleskopickým obuškem po celém těle včetně hlavy. Podle znalce to bylo nejméně devět ran. Muž se zachránil útěkem z bytu,“ konstatovala předsedkyně senátu Lenka Prýcová. Podle ní muž měl taková zranění, která si vyžádala několikadenní hospitalizaci v nemocnici.

„Není pochyb o tom, že útok byl pro něho velmi traumatizující. Důkazem je i to, jak byl velmi vyplašený ještě během výslechu u hlavního líčení,“ konstatovala soudkyně.
Upozornila na to, že závažnost jednání je zvýšena tím, že útočníci napadli jim zcela neznámého, bezbranného člověka, když využili momentu překvapení a navíc byli ve výrazné přesile. „Slepě plnili rozkazy obžalované, u které byla pohnutkou jednoznačně žárlivost,“ pokračovala Prýcová.

Krejčová: Mlátil se sám kovou tyčí do hlavy

Útočníci se před soudem hájili tím, že to byl poškozený, kdo nejprve fyzicky napadl Krejčovou. „My jsme jí jen přispěchali na pomoc,“ vypovídali shodně oba muži. Krejčová dokonce přišla s verzí, že poškozený si způsobil zranění sám. „Mlátil se přede mnou kovovou tyčí do hlavy,“ tvrdila.

Soud jim ale neuvěřil. „Naopak výpověď poškozeného byla logická, přesvědčivá a prakticky neměnná od počátku trestního řízení. Popsal průběh děje tak, jak ho potvrdili i další svědci, kteří v době incidentu byli v bytě přítomni,“ vysvětlila Prýcová.

Podle ní Krejčové nepolehčuje žádná okolnost. Naopak jí přitěžuje, že čin spáchala s rozmyslem. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na rozmyšlenou, zda se proti němu odvolají.

Krejčová čelí u jiného soudu ještě jedné obžalobě, podle které revolverem postřelila přítele své matky. V této věci ještě rozsudek nepadl

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků