Hlavní obsah

Podnikatelka Barková nabídla kauci půl miliónu místo osmi

Půl miliónu korun se rozhodla nabídnout podnikatelka Libuše Barková pražskému městskému soudu jako kauci. Snaží se tak odvrátit možné uvalení vazby a dát soudu záruku, že se nebude vyhýbat soudnímu řízení, ve kterém čelí obžalobě z pojistného podvodu v hodnotě osmi miliónů korun.

Podnikatelka Barková nabídla kauci půl miliónu místo osmi

Již minulý týden odevzdala cestovní pas a předala písemný slib, že se nebude vyhýbat soudu. Neuhradila však osmimiliónovou kauci, kterou po ní soud požadoval a kterou měla uhradit do čtvrtka.

"V pondělí přišel faxem návrh na složení půlmiliónové kauce," uvedl mluvčí soudu Luboš Vlasák. O případu a přípustnosti peněžité záruky bude podle něj jednat senát pravděpodobně až ve středu, kdy má pokračovat hlavní líčení s obžalovanou podnikatelkou. Podle Vlasáka se senát nejspíš nesejde.

Vyloučit však nelze ani možnost, že soud vydal v uplynulých dnech zatykač. Soud však v této otázce žádné informace neposkytuje.

Barková byla dosud stíhána na svobodě. Osudnou se jí však stala dovolená v Dominikánské republice, kam měla odcestovat údajně bez vědomí soudu a tím vzbudila obavy, že by se mohla dalšímu řízení vyhýbat. Soudkyně Marie Marková tak požaduje záruky, že Barková neuteče do zahraničí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků