Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jan Handrejch, Právo

Pod sochou ve Svitavách zemřel malý chlapec. Obvinili jednoho člověka a firmu

Policie obvinila 62letou osobu a firmu za pád dřevěné sochy na stadionu ve Svitavách, pod kterou zemřel malý chlapec. Na dotaz Novinek to ve čtvrtek řekla mluvčí policie Lenka Vilímková. Muži hrozí až šest let vězení.

Ilustrační foto Foto: Jan Handrejch, Právo
Pod sochou ve Svitavách zemřel malý chlapec. Obvinili jednoho člověka a firmu

„Kriminalisté zahájili trestní stíhání 62leté odpovědné osoby a právnické osoby, které měly porušit důležitou povinnost vyplývající ze zákona a z výkonu povolání a obě byly obviněny z trestného činu usmrcení z nedbalosti,“ uvedla Vilímková.

Obviněnému hrozí za uvedený trestný čin až šest let vězení. Firmě, jejíž název policie nesdělila, hrozí zrušení statusu právnické osoby, propadnutí majetku a zákaz činnosti. „Více informací vzhledem k věku zemřelého dítěte nebudeme zveřejňovat,“ podotkla mluvčí.

Několik desítek kilogramů vážící socha spadla na malé dítě loni 5. září. Záchranáři byli na místě během několika minut, ale chlapci již nedokázali pomoci. Vyšetřování trvalo tak dlouho, protože byly zadány znalecké posudky pro určení viny jednotlivých účastníků.

Socha byla vytvořena týden před neštěstím při devátém ročníku memoriálu Aloise Patruse. Podle tehdejších informací policie bylo pořadatelem akce muzeum a galerie ve Svitavách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků