Hlavní obsah

Pitr je prý v Monaku a jezdí lyžovat do Alp

Odsouzený podnikatel Tomáš Pitr (36), který místo červnového nástupu k pětiletému trestu vězení za daňové delikty zmizel neznámo kam, nyní údajně žije v daňovém ráji boháčů, v Monaku. Právu to řekl zdroj, který je Pitrovi pracovně i soukromě velmi blízký.

Pitr je prý v Monaku a jezdí lyžovat do Alp

"Tomáš se v Monaku zatím usadil. Má to blízko do Alp, kam jezdí do jednoho známého střediska pravidelně lyžovat a může se tam setkávat se svými známými a obchodními partnery," uvedl zdroj, který si nepřál být jmenován.

"To jste mě docela zaskočil, o tom nic nevím," reagoval na informace Práva soudce Petr Novák, který v minulosti o Pitrově vině, trestu i nástupu do věznice rozhodoval. Právě Novák vydal krátce po podnikatelově zmizení na Pitra mezinárodní zatýkací rozkaz, který by se měl vztahovat i na Monako.

Specialisté z policejního prezidia měli údajně o Pitrově současném pobytu jen kusé informace. Podle nejmenovaného zdroje z policie vyšetřovatelé získali indicie, že se Pitr pohybuje v některé z alpských zemí. "Informace o jeho možném pobytu v Monaku a lyžování v Alpách samozřejmě prověříme," řekl v úterý Právu jeden z vyšetřujících policistů.

Pitr měl na začátku léta nastoupit do vězení, slíbil to i soudci. Pak ale zmizel. Nejprve odjel na kliniku v severních Čechách a odtud údajně překročil zelenou hranici do Německa ve chvíli, kdy se o něm dozvěděla policie. v útěku po zřejmě pomáhal Pavel Šrytr, který je podmínečně odsouzený, že se pokusil uplatit sociálnědemokratického poslance Pavla Ploce.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků