Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: swns.com, Profimedia.cz

Pilota vojenského letadla na Chrudimsku někdo oslnil laserem

Neznámý pachatel oslnil ve středu večer pilota vojenského letadla na Chrudimsku laserem. Po pachateli pátrá policie, hrozí mu až osm let vězení.

Ilustrační foto. Foto: swns.com, Profimedia.cz
Pilota vojenského letadla na Chrudimsku někdo oslnil laserem

„Dosud neznámý pachatel měl krátce po osmnácté hodině oslnit zelenými laserovými paprsky vojenské letadlo typu L-410,“ oznámila mluvčí policie Renata Štěpánová.

Podle ní pilot zrovna prováděl cvičný let ve výšce dvou tisíc stop (přibližně 600 metrů nad mořem). Paprsky podle mluvčí na několik vteřin zasáhly pilotní kabinu i prostor pro cestující.

Policie případ vyšetřuje jako trestný čin obecného ohrožení, za který může jít pachatel za mříže až na osm let.

Pilot hovoří o ohrožení vrtulníku laserem

Video: Novinky, Policie ČR

Problémy s oslňováním lasery mají především piloti kolem mezinárodního letiště v Praze. V roce 2017 tam policie dopadla dva školáky, kteří měli laser na hraní od rodičů.

Oslnění zraku pilota může mít katastrofální následky, protože po několik dalších sekund nemůže pilotovat letadlo a ztrácí orientaci. Piloti jsou na tyto případy školeni a v případě zasažení se nedívají do zdroje světla a nesnaží se najít místo záření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků