Hlavní obsah
Tableta na sedadle vozu Foto: Policie ČR

Pašeráky prozradila tableta na sedadle, v batohu byly další

Téměř 1 200 tablet léků zneužitelných k výrobě drog zajistili olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly na silnici nedaleko Bludova na Šumpersku. „Byli jsme se podívat v Polsku na náhradní díly,“ tvrdili tři muži, kteří tablety ukryté v batohu převáželi.

Tableta na sedadle vozu Foto: Policie ČR
Pašeráky prozradila tableta na sedadle, v batohu byly další

„Celníci taktické mobilní skupiny prováděli v pondělí kontroly na silnici ve směru Bludov – Šumperk. Krátce po osmé hodině večer zastavili vytipované osobní vozidlo Mini Cooper stříbrné barvy s českou poznávací značkou. Tři muži ve věku 30, 33 a 34 let tvrdili, že nic nevezou, že se byli jen podívat v Polsku na náhradní díly,“ popsala Právu ve středu počátek kontroly mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj Marie Bortlová.

Léky zneužitelné k výrobě drog převáželi mladí muži v batohu.

Foto: Celní správa

Celníci si podle ní všimli, že na sedadle leží jedna tableta Sudafedu. Při následné kontrole pak zjistili, že na podlaze spolujezdce je plný batoh léků různých barev. „Jednalo se o 957 tablet léku Sudafed, který obsahuje pseudoefedrin – látku, která je zneužívána k výrobě pervitinu,“ uvedla mluvčí. V batohu podle ní leželo i 180 kusů bílých tablet, jejichž název zatím nebyl identifikován. I ony obsahují pseudoefedrin.

Muži nyní čelí podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Hrozí jim trest odnětí svobody v délce trvání od dvou do deseti let,“ dodala Bortlová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků