Hlavní obsah
 

Opilý řidič se dvěma dětmi měl nehodu a ujel. Při pronásledování naboural strážníky

Zběsilou honičku mají za sebou znojemští policisté a strážníci, kterým minulý pátek ujížděl silně opilý řidič. Zadržen byl poté, co naboural do služebního auta. V autě měl dvě děti a počínal si velmi nebezpečně.

 
Opilý řidič se dvěma dětmi měl nehodu a ujel. Při pronásledování naboural strážníky

Případ se odehrál v pátek odpoledne poté, co měl řidič způsobit nehodu na Mariánském náměstí ve Znojmě a ujet. O hodinu později si hledaného auta všiml strážník ve svém volnu u hypermarketu. Měl totiž podezření, že řidič je opilý, a zavolal proto kolegy. Hlídka auto našla ve Smetanově ulici a pokusila se ho zastavit.

Řidič začal ujíždět a přitom naboural další služební auto a zaparkovaný vůz. Málem také srazil procházejícího chodce.

„Do několika křižovatek řidič vletěl tak, že jen díky velké náhodě nedošlo k nějakému neštěstí. Pronásledování nakonec ukončili strážníci na kruhovém objezdu, když pronásledovaný ford narazil do služebního vozidla,“ uvedl mluvčí strážníků Petr Hladký.

Strážníci pak vytáhli řidiče z auta a zadrželi. Následně uklidňovali dvě vyděšené děti ve věku 2 a 12 let. Padesátiletého šoféra si převzali policisté, kteří ho podezřívají z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Při orientační dechové zkoušce nadýchal 2,61 promile alkoholu,“ shrnul Hladký.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků