Hlavní obsah
Jan Kašpárek se před soudem jen tiše omlouval. Foto: Petr Kozelka, Právo

Opilý mladík zbil bezdůvodně čtyři lidi, jednomu málem vyrazil oko

Před brněnským krajským soudem se začal zpovídat ze svého chování třiadvacetiletý Jan Kašpárek. Posilněn několika pivy a panáky minulý rok v Hrušovanech nad Jevišovkou podle obžaloby táhl obcí a bezdůvodně napadl čtyři muže. Nejhůře dopadl mladík, který po útoku Kašpárka téměř nevidí na jedno oko.

Jan Kašpárek se před soudem jen tiše omlouval. Foto: Petr Kozelka, Právo
Opilý mladík zbil bezdůvodně čtyři lidi, jednomu málem vyrazil oko

Agresorovi nejprve přišli do rány krátce po půlnoci dva mladíci sedící v parku na lavičce. „Jen jsme si povídali, když najednou před námi stál chlap a povídá - co tu sedíte, buzeranti. Nestačil jsem ani zareagovat, dostal jsem ránu lahví do hlavy a pak už si nic nepamatuji,“ popsal útok jeden z napadených.

„Já jsem vyskočil, ale hned jsem dostal pěstí, srazil mě na zem a pak se vrhl na ležícího kamaráda, kterého bil pěstmi do hlavy, přestože se vůbec nebránil. Tak jsem na něj zezadu skočil a prosil jsem ho, ať toho nechá, že ho zabije. On pak odešel pryč,“ dodal k útoku druhý napadený.

Další zřejmě zcela náhodná oběť padla podle státní zástupkyně Kašpárkovi do rány jen o pár desítek metrů dál. „Šli jsme s přítelkyní domů, pokřikovala na nás nějaká parta, tak jsem jim řekl, ať toho nechají. Pak už si pamatuju jen ránu a pak tma,“ vzpomínal na rok starou událost další napadený mladý muž.

Ten kluk ležel na silnici, vůbec se nebránil a tady ten ho mlátil.
Svědek

„Už jsme od té skupiny odcházeli, když vyběhl obžalovaný, mého přítele zezadu chytil, otočil ho a rovnou mu dal pěstí ránu do obličeje. Přítel upadl a ten útočník na něj klekl, a přestože ležel bezvládně, dál ho mlátil do hlavy,“ popsala zběsilý útok přítelkyně napadeného muže.

V tu chvíli přispěchal na pomoc bitému pětačtyřicetiletý muž, který se vracel ze slavností domů. „Ten kluk ležel na silnici, vůbec se nebránil a tady ten ho mlátil. Šel jsem tam a rozkřikl jsem se, ať toho nechá, že to se přece nedělá. Někdo ale ke mně přišel, začali jsme se tahat, já upadl a obžalovaný vstal od toho bitého a už jsem dostával já,“ přiznal muž. Kašpárek nakonec se svými známými odjel autem.

Nebudu vypovídat, nemám co. Jen bych se chtěl omluvit.
Jan Kašpárek

Nejhůře dopadl třetí napadený, lékařům se sice podařilo zachránit jeho těžce poraněné oko, ale mladík na něj téměř nevidí. Vyučil se tesařem, ale po zranění nemůže tuto práci vykonávat, dodnes ho trápí bolesti hlavy, do smrti bude muset oko rozkapávat, už si nezahraje ani svůj oblíbený fotbal. Za své útrapy chce po Kašpárkovi 1,5 miliónu korun odškodného.

„Nebudu vypovídat, nemám co. Jen bych se chtěl omluvit,“ prohlásil před soudem obžalovaný. Proces bude pokračovat za 14 dnů výslechy znalců. Kašpárkovi hrozí až 12 let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků