Hlavní obsah

Obžalovaní z loupeže diamantů za milióny u soudu odmítli vypovídat

Loupež diamantů v centru Prahy za bílého dne začal v úterý projednávat pražský městský soud. Rusové Dailonis Volkovs (35) a Vladimirs Čalomovs (25) čelí obžalobě z přepadení obchodu, odkud si měli odnést diamanty a šperky za téměř sedm miliónů korun. V případě odsouzení mohou dostat až patnáctileté tresty.

Obžalovaní z loupeže diamantů za milióny u soudu odmítli vypovídat

V úterý chtěl soud vyslechnout oba obžalované, ani jeden se ke slovu ale příliš neměl.

„Využívám svého práva a vypovídat nebudu, protože nemám k tomu co říci,“ zněla Volkovsova výpověď. Čamolovs byl ještě o něco na slovo skoupější. Soudkyně Veronika Cukerová tak jednání odročila na další den, kdy by měli vypovídat svědci.

Volkovs s Čalomovsem podle obžaloby zaklepali počátkem prosince 2016 na dveře obchodu Diamond Club v Dlouhé ulici v Praze. Bylo ještě před otevírací dobou, prodavačka je ale vpustila dovnitř.

Prodavačku pachatelé zbili a spoutali

Volkovs si nechal ukázat několik šperků a pak spolu s Čalomovsem odešli do bankomatu, údajně pro peníze na zálohu za vybrané šperky. Po chvíli se vrátili a prodavačce řekli, že bankomat jim žádné peníze nevydal a chtěli tedy zaplatit kartou.

Ve chvíli, kdy prodavačka připravovala platební terminál, na ni podle spisu namířili pistoli, několikrát ji udeřili, spoutali rychloupínacími páskami a odtáhli do zázemí obchodu.

Volkovs měl poté z trezoru ukrást 43 diamantů, 125 různých šperků, dámské hodinky Marc Jacobs a 193 tisíc korun v hotovosti. Tašku s lupem měl předat Čalomovsovi a z obchodu odejít. Celkem měli oba obžalovaní způsobit škodu ve výši 6,777 miliónu korun.

Modus operandi z Dlouhé ulice celkem nápadně připomíná předchozí přepadení obchodů s luxusními hodinkami z let 2014 a 2016 z nedaleké Široké [celá zpráva] a Pařížské ulice [celá zpráva]. I v nich pachatelé rychle spoutali obsluhu prodejny, během několika málo minut pobrali hodinky za několik miliónů korun a z místa odjeli.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků