Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Nebožtíky nechávali v pohřební službě na Klatovsku na chodbě, hrozila epidemie

V pohřební službě v Horažďovicích na Klatovsku ukládali zemřelé mimo chladicí boxy. Zaměstnanci tak byli vystaveni riziku nákazy z jejich rozkladu. Šéf krajských hygieniků Přemysl Tomašuk Právu ve čtvrtek potvrdil, že s okamžitou platností zakázali provozovateli pohřební služby přijímat další těla.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Nebožtíky nechávali v pohřební službě na Klatovsku na chodbě, hrozila epidemie

„Nebylo zajištěné správné uložení ostatků. Našli jsme tam celkem 21 nebožtíků. Někteří z nich leželi volně na chodbách, a to už poměrně delší dobu. Hrozil tak vznik epidemie,“ sdělil Tomašuk s tím, že v objektu netekla ani voda.

Na místě přijali hygienici opatření. „Nařídili jsme plošnou dezinfekci všech prostor a do doby zjednání nápravy zakázali přijímat další mrtvá těla. Vedení města pak iniciovalo odvoz nebožtíků do jiných pohřebních ústavů,“ upřesnil Tomašuk.

Starosta Horažďovic Michael Forman Právu řekl, že s majitelem pohřební služby město ukončí spolupráci. „Nejsme spokojeni, jak v našich prostorách živnost provozuje,“ dodal Forman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků