Hlavní obsah

Na Teplicku se srazily dva nákladní vlaky, jeden strojvedoucí zemřel

Dva nákladní vlaky se srazily v pátek ráno u Velvět na Teplicku na trati z Ústí nad Labem do Bíliny. Jeden ze strojvůdců srážku nepřežil, při nehodě vykolejilo několik vagónů. Podle prvních informací projel strojvůdce návěstidlo a narazil do stojícího vlaku. Doprava na trati stojí. Škoda byla předběžně odhadnuta na 25 miliónů korun.

Na Teplicku se srazily dva nákladní vlaky, jeden strojvedoucí zemřel

„Kolem páté hodiny ráno projel jeden z vlaků návěstidlo zakazující jízdu ve stanici Řehlovice. Ačkoliv byl použit generální stop, vlak se zastavit nepodařilo a došlo k nárazu do stojícího vlaku před vjezdem do stanice Úpořiny,“ řekl Právu mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Při nehodě zemřel jeden strojvedoucí. Při nárazu vykolejily čtyři vagóny.

Při nehodě zemřel strojvedoucí

Foto: Aleš Pelikán, Právo

Celá lokomotiva, která narazila do stojícího vlaku, je zdemolovaná, stejně jako kabina strojvedoucího. Prudký náraz utrhl posledním vagónům stojícího vlaku podvozky, jeden z vagonů skončil na lokomotivě. Strojvedoucí vlaku neměl šanci náraz přežít. Strojvedoucímu z druhého vlaku, který měl lokomotivu na druhé straně nárazu, se nic nestalo.

Doprava na trati stojí, místo ohledávali policisté a vyšetřovatelé Drážní inspekce. Ještě dopoledne by mělo začít odklízení trosek. Policisté také uzavřeli silnici z Velvět do Rtyně nad Bílinou, která vede v místě neštěstí podél trati.

České dráhy nahradily vlaky v úseku Řehlovice - Úpořiny autobusy. „Jedná se o vedlejší trať, na které jsou v provozu pouze menší motorové soupravy ve dvouhodinovém intervalu. V postiženém úseku je až do odvolání zavedena náhradní autobusová doprava. Délka jejího provozu bude upřesněna v závislosti na odstraňování následků nehody,“ informoval Právo mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Nehoda dvou nákladních vlaků

Foto: Drážní inspekce

Škoda byla předběžně odhadnuta na 25 miliónů korun. Největší újmu utrpěl vlak, který narazil do stojící soupravy, u něhož je škoda vyčíslena na 20 miliónů. Na stojícím vlaku je podle Drápala škoda čtyři milióny, na trati pak jeden milión.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků