Hlavní obsah
Kolona na Pražském okruhu u Slivence Foto: dopravniinfo.cz

Na pražském okruhu se srazilo šest aut, za nehodou se vytvořila dlouhá kolona

Na pražském okruhu u Slivence směrem na letiště se v pátek po poledni srazilo šest aut včetně jednoho nákladního. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči i policie. Podle mluvčí záchranářů Jany Poštové byl jeden člověk zaklíněn ve voze. Kvůli odklízení následků byl tah až do 15:30 omezen, vytvořila se na něm dlouhá kolona.

Kolona na Pražském okruhu u Slivence Foto: dopravniinfo.cz
Na pražském okruhu se srazilo šest aut, za nehodou se vytvořila dlouhá kolona

Nehoda se stala před 13. hodinou na 16,9. kilometru. Hasiči museli po nehodě vyprostit jednoho člověka. Zraněného sedmapadesátiletého muže záchranáři po následném ošetření převezli do motolské nemocnice s podezřením na poranění páteře, doplnila později mluvčí záchranky.

Mluvčí pražské policie Jan Daněk upřesnil, že havarovala tři osobní auta, dvě dodávky a jedno nákladní auto. U řidiče nákladního auta policisté naměřili podle Daňka půl promile alkoholu v dechu.

Pražský okruh se po nehodě otevřel až ve 14:00 jedním pruhem, v 15:30 i druhým. Policie řídila také dopravu u Lochkovského a Cholupického tunelu a i po zprovoznění druhého jízdního pruhu museli řidiči počítat před místem nehody s kolonou, která podle informací Ředitelství silnic a dálnic měla délku jednoho kilometru.

Havarovaná vozidla zůstala v připojovacím pruhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků