Hlavní obsah

Na dálnici D46 u Prostějova hořel polský autobus, hasiči evakuovali 49 lidí

Devětačtyřicet lidí museli hasiči evakuovat při nočním požáru autobusu na dálnici D46 ve směru z Olomouce na Vyškov nedaleko Držovic na Prostějovsku.

Na dálnici D46 u Prostějova hořel polský autobus, hasiči evakuovali 49 lidí

„Čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se v nočních hodinách v pondělí podílely na likvidaci požáru autobusu na dálnici D46 v úseku 29. kilometru. Plameny velmi rychle prostoupily celým autobusem, všech 49 osob se dostalo včas do bezpečí do svahovitého terénu,“ informoval mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Zcela vyhořelý polský autobus na dálnici D46

Foto: HZS Olomouckého kraje

U požáru zasahovali profesionální hasiči z Olomouce a Prostějova a dobrovolní hasiči z Prostějova-Vrahovic a Olšan u Prostějova.

Hasiči, kteří později upřesnili, že šlo o polský autobus, zvládli plameny zhruba po půlhodině. Pro cestující byl vypraven evakuační autobus, který je převezl na hasičskou stanici v Prostějově, kde jim byl poskytnut dočasný azyl.

Doprava v místě zásahu ve směru z Olomouce na Vyškov byla dočasně zastavena. Výši škody po požáru vyčíslil vlastník na téměř dva miliony korun. Příčinou vzniku požáru je s největší pravděpodobností technická závada v motorové části autobusu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků