Hlavní obsah
Foto: Jana Pechová, Právo

Na dálnici D1 se převrátil kamión s 650 prasaty

Na dálnici D1 se převrátil směrem na Brno v úterý ráno kamión převážející prasata. Nehoda se stala na 126. kilometru na úrovni Řehořova. Automobil převážel stovky kusů prasat.

Foto: Jana Pechová, Právo
Na dálnici D1 se převrátil kamión s 650 prasaty

„Nehoda se stala před půl šestou ráno. Kamión v té chvíli převážel 650 prasat, která po karambolu zůstala zaklíněná ve voze a na vozovku se nerozutekla,“ řekla Novinkám mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.

Foto: Jana Pechová, Právo

Hasiči přivolali specializovanou firmu a také veterináře. Zvířata bude potřeba přeložit do přistaveného automobilu. Většina z nich ale nehodu nepřežila.Selata mířila v kamiónu s německkou poznávací značkou z Dánska někam na jih Evropy.

Vyprošťování havarovaného kamiónu

Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Podle dostupných informací kamión vyjel z dálnice kde havaroval v příkopu. Speciální firma bude kamión dopoledne vyprošťovat. Práci komplikovala skutečnost, že návěs, v němž byla selata umístěna ve třech patrech, je z hladkého hliníku a nedalo se s ním snadno manipulovat. Vyprošťování tak zabralo čtyři hodiny.

Při nehodě nebyl podle hasičů nikdo zraněn.  Provoz byl omezen do jednoho pruhu, při vyprošťování musel být provoz zcela zastaven.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků